Mühendislikte Yeni Yaklaşımlar


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7634.10.8
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
254
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Mühendislik faaliyetlerinin yürütüldüğü yazılım, enerji, makine, otomotiv, malzeme, inşaat, ziraat, çevre gibi daha birçok alanda yapılan akademik çalışmalar dünya literatüründe takip edilmekte, mühendislik problemleri ve ileri teknolojinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Özellikle günümüzde alternatif enerji kaynakları, ileri malzeme teknikleri, yazılım uygulamaları, geri dönüşüm ve atık yönetimi gibi güncel faaliyet konularında yapılan çalışmalar akademik yaklaşımlarla bilim dünyasındaki yerini almaktadır. Bu alanlarda cereyan eden yeni gelişmeler mühendislik kavramının tanımını pekiştirerek insan ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle geleceğe yönelik daha güvenli ve emin adımları beraberinde getirmektedir. Buna göre, yaşamı kolaylaştırmak amacıyla yapılan mühendislik uygulamaları bilim ve teknolojinin seyrini yakından ilgilendirirken bu alanlarda gerçekleştirilen akademik çalışmaların değer ve kıymeti artmakta, akademik platformda kurulan her birlikteliğin önem ve mahiyeti yükselmektedir. İşte, bu vesileyle, birçok değerli akademisyenin gerçekleştirdiği akademik çalışmaları bilim dünyasına kazandırmak amacıyla hazırlamış olduğumuz bu kitabın tüm mühendislik faaliyetlerine ışık tutması beklediğimiz, arzu ettiğimiz en önemli hedeftir.

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri