OSMANLI MÜESSESELERİNİN KÖKENLERİ-1


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7634.74.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
120
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Osmanlı İmparatorluğu çok geniş coğrafyalara yayılmış ve asırlarca devam etmiş büyük bir devlettir. Bünyesinde çok farklı değerlere sahip toplulukları barındırmış, ama kararlı bir idari yapı sergilemiştir.  Tabi ki devletin de görevi idari ve sosyal yapısıyla farklı toplulukları uyumlu bir şekilde idare etmektir. İşte Osmanlı İmparatorluğu bu şekilde teb'asını çeşitli sistem ve uygulamalarıyla uzun bir şekilde yönetmiştir.
Bu başarının sırrı herhalde Osmanlı devletinin düzenli bir sosyal ve ekonomik ortam kurmasına bağlıdır. Bu bakımdan Osmanlı devletinin idari sosyal hayatı kapsamında toplumsal yapısı, ekonomik tarihi, ticaret hayatı, kültürel yaşamı, inanç ve düşünce yapısı, toplumsal kurumları da objektif ve geniş muhtevalı bir şekilde incelenmesi gerekirlidir.  Böylece insanlığı tehdit eden meseleleri her yönüyle değerlendirmekle, uluslar arası ilişkilerin daha da iyileştirilmesine katkıda bulunulabilir. Türk İslam devletleri, tarihin değişik dönemlerinde insanlığın kültür, ilim, fikir ve medeniyet sahalarında ilerlemesine önemli katkılarda bulunmuştur.


© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri