Beşikten Mezara KIRGIZ TÜRKLERİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7634.00.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
336
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Dili bir, dini bir ve kültürleri bir olan kardeş Kırgız ve Türk Halklarının kökleri derin bir tarihe uzanmaktadır. Bağımsızlığımızı kazandıktan sonra Kırgızistan ve Türkiye arasında sıcak ilişkiler oluşturulup iki devlet, tek millet anlayışı çerçevesinde gelişmektedir.
Bu bağlamda günümüzde kardeş Türkiye Cumhuriyeti topraklarında Kırgızlar üzerine yapılan araştırmaların çoğalması memnuniyet verici bir olaydır. Önceden bu tür eserlerin çoğunluğu ülkemizin siyasî, ekonomik ve coğrafî durumları ile ilgili iken, şimdi ülkemizin halk inanışları ile gelenekleri hakkındaki bu eserin kaleme alınması, iki halkın ne kadar yakın olduğunu bir kez daha somut örneklerle Türk kardeşlerimize sergileme imkânı verecektir.
Gerçekten, Kemal Polat'ın büyük bir ciddiyet ve ilmî titizlikle kaleme aldığı bu eser alan araştırması usulü ile geçmişte ve günümüzde yaşayan halk inanışlarını, gelenekleri ele almakta, asırları kocaltan Kırgız gelenek ve inançlarının canlı örneklerini sunmaktadır.© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri