IMPRESS YOUR LISTENER


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.966.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2015
Sayfa Sayısı :
140
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
İngilizce öğretiminde yıllarca dilin yapısı ön planda tutulmuştur. Hedef dil düzgün örnek cümle yapılarıyla öğretilmeye çalışılmıştır. Ancak son zamanlarda daha tasviri bir yaklaşımla dilin gerçek hayatta nasıl kullanıldığı önem kazanmıştır. Dil yaşayan bir varlık olarak günlük işlerimizde gramer kitaplarında önerilenden biraz farklı olarak kullanılmaktadır. Ancak konuşmalarda sık kullanılan renkli kelimeler ve kelime grupları (collocations, fixed phrases, idioms) ders kitaplarına yeterince yansımamaktadır.  Bu kitap biraz da bu eksikliği gidermek amacıyla son yıllarda çok izlenen film ve televizyon dizilerinde kullanılan dil esas alınarak hazırlanmıştır.

Kitapta sunulan 2000den fazla cümlenin her birinde konuşma dilinde yararlı olacağı düşünülen özel ifadeler ve kullanımlar yer almaktadır. Her bir üniteyi oluşturan cümlelerde başka ortak özellikler aranmamıştır. Cümleler arasında anlam veya yapı benzerliği olup olmamasına da bakılmamıştır. İngilizceyi ana dil olarak konuşanların, kendi hayatımızda sık karşılaştığımız ve yaşadığımız bir olayı, duyguyu veya durumu nasıl ifade ettiklerini, hangi kelimeleri, metaforları ve klişeleri kullandıkları gösterilmeye çalışılmıştır.


© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri