ÜÇLER VADİSİ / Taşıl Bir Efsanenin Kayıp Notları


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.625.7049.40.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
216
Ebat :
14 cm X 22 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Umranlar, fırtınalar sonu coşan köpüklerinin altında kaldığı gün.. Yağmurun toprağı süpürdüğü, yaprakların göğermiş ekinleri kapladığı, dolu-dizgin küheylanlarla gelip evreni nallarının altında ezen ermişlerin her şeye gülümsedikleri gün.. 

“Üçler Vadisi ve Özlemişliğin Öyküsü’nün yazarı, bu çağda olup da kadim zamanlarda varolduğuna inanılan kayıp bir cennetin taşıyıcısı gibi durmaktadır. Ne ki yaptığı iş; geçmişte olan bir şeyi bugüne taşımak değil, bu zamanda ortaya koyduğunu, geçmiş zamanlara da uyarlayabilecek bir dünyayı inşa etmek olmuştur”.                
Prof. Dr. Esma Şimşek

“.. Kitabın bir değil, birçok okumanın bile eskitemeyeceği zenginlik ve ileti (mesaj) ağıyla donanmış, sıkı bir işçilikle dokunmuş, içten dikişlerle birbirine bağlı, şiir-düzyazı karışık özgün bir kompozisyonu var..”  
Doç. Dr. Salim Durukoğlu

“T. E. Şahin, yalnızlığa dost bir gezgindir. Sükûnetle dinlediği yüreğinin yamaçlarındaki dinginlikte, mavileri siyaha kavuştururken zindanlarda özgür kalan düşünceleriyle sırdaştır ”.                              
 Doç. Dr. Ebru Şenocak

“O, yeni şeyler söylemek, yapılmayanları yapmak için yaratılmışlardandır. Bunu edebiyatta da yaptı demek abartı olmaz, nitekim Üçler Vadisi bunun en güzel kanıtı”.                                                                          
Ethem Baran

“Munzur’un asil kartalı Gökçekanat’ın yazarı.. O ki kadim medeniyetlerin gizlerini taşıdı günümüze. Soğuk yıldızlar ülkesine sonsuz kanat çırpan bir yürek adamı..”                                                                               
Hamdi Ülker


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri