TÜRKİYE MUTLULUK EKONOMİSİNİN BÖLGESEL DÜZEYDE İNCELENMESİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-625-6428-94-2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2023
Sayfa Sayısı :
180
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Herkes için önemli olan mutluluk duygusunu yaşayan insanların daha çok para kazandığını ve işlerinde daha başarılı olduklarını araştırmalar ortaya koymaktadır. Aristo’dan günümüze kadar pek çok filozof tarafından araştırılan mutluluk genellikle psikoloji, sosyoloji, felsefe, tıp gibi bilim dallarının ilgi odağı olmuşken, iktisatçılar da mutluluk konusuna ilgi duymaya başlamışlardır. İktisat literatüründe mutluluk kavramı; “Mutluluk Ekonomisi” olarak yerini almıştır. İlk olarak mutluluk kavramını iktisat literatürüne kazandıran kişi Richard Easterlin’dir. Easterlin ile başlayan bu serüven hızlı bir şekilde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Davranışsal İktisadın alt bilim dalı olan mutluluk ekonomisi akademik olarak popülerlik kazanan bir konudur.

Bu kitap 2020 yılında hazırlanmış olan “Türkiye’nin Bölgesel Mutluluk Ekonomisi” isimli doktora tez çalışması istifadeyle yazılmıştır. Kitapta mutluluk konusunun geçmişten günümüze kadar nasıl geldiği ve özellikle iktisat literatürüne mutluluk ekonomisi konusunun neler kazandırdığı çalışmalardan da faydalanarak yansıtılmaya çalışılmıştır. Kitabın hedef kitlesi, konuyla ilgili olan araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler, poltika yapımcıları ve konuya ilgi duyan tüm tüketiciler olarak ifade edilebilir.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri