CİZVİTLER


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.690.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2012
Sayfa Sayısı :
288
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Cizvitleri tanımlamak için “Dünyanın Gezgin Azizleri”, “Kilise’nin Militanları” ve “Tanrı’nın Şövalyeleri” gibi tabirler kullanılmıştır. Kanaatimizce Cizvitleri tanımlamak için başka sıfatlar da kullanılabilir. Tarikatın kuruluşundan beri her dönemde zamanın işaretlerini iyi okuyabilen Cizvitleri incelemeye değer hale getiren yönlerinden biri de bu olsa gerektir. Cizvitleri günümüzde de çeşitli alanlarda en önlerde görmekteyiz.

Cizvit okullarının Türkiye’deki tek örneği “St. Benoit”dır. Cizvitlerin yetiştirdiği pek çok isim kendi döneminin en entelektüel isimleri arasında yer almayı başarmıştır.Örneğin Voltaire, Portekiz’in Aristo’su olarak bilinen Pedro da Fonseca (16.yüzyıl), Galileo Galilei, Diderot, D’ Alembert, Moliere, 20. yüzyılda KarlRahner, Walter J. Ong. Arthur Conan Doyle, James Joyce, Fidel Castro, BillClinton, Alfred Hitchcock ve diğerlerinin Cizvit okullarında yetiştiğini bilmekteyiz.

© 2018   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri