GENÇLER İÇİN SAFAHAT


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Mehmet Akif ERSOY
Yayın Haz. : Fatih BAYHAN
ISBN :
978.975.267.851.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKRA / 2016
Sayfa Sayısı :
256
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi... Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi. Sana dargelmeyecek makberi kimler kazsın? 'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.Here ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb... Seni ancak ebediyyetler eder istiâb.

'Bu, taşındır' diyerek Kâ'be'yi diksem başına; Ruhumun vahyini duysam da geçirsem taşına; Sonra gökkubbeyi alsam da, ridâ namıyle, Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle;

Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan, Yedi kandilli Süreyyâ'yı uzatsam oradan;

Sen bu âvizenin altında,bürünmüş kanına, Uzanırken, gece mehtabı getirsem yanına, Türbedârın gibi tâfecre kadar bekletsem; Gündüzün fecr ile âvizeni lebriz etsem; Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana... Yine bir şey yapabildim diyemem hâtırana.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri