İZMİR PEDAGOJİK DANIŞMA KURULU KURULUŞU VE ÇALIŞMALARI


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.9661.58.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2016
Sayfa Sayısı :
280
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

İzmir’in günümüzdeki eğitim ve kültürel yapısını sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmek için geçmiş dönemlerdeki çeşitli uygulamaların, gelişmelerin ve eğitim hareketlerinin bilinmesi ayrıca önem arz etmektedir. İzmir Pedagojik Danışma Kurulu’nun çalışmalarını konu edinen ve yerel eğitim tarihi üzerine yapılan bu çalışma İzmir’in eğitim ve kültür tarihi üzerine yapılacak yeni çalışmalara da kaynaklık etmeyi amaçlamaktadır.

   Böylece1949’dan itibaren milli eğitimin, başta Bergama olmak üzere diğer ilçelerde de örgütlenmeye başlaması ve çalışmalarına hız vermesi sonucunda Ege Bölgesi’nin ve İzmir’in kültür hayatında ortaya çıkan ve pedagojik çalışmalar olarak da bilinen Pedagojik Danışma Kurulları yada Pratik Eğitim Kongreleri yerel ihtiyaçların bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bu açıdan söz konusu bütün bu çalışmaları kapsayan İzmir Pedagojik Danışma Kurulu 1950-1960 yılları arasında İzmir'de çeşitli sosyo-kültürel gelişmeler ile birlikte ülke genelinde "Eğitim Hareketleri” olarak ortaya çıkan gelişmeler doğrultusunda en önemli “Mahalli Eğitim Uygulaması” olmuştur.

 

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri