DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETİMİNDE KAVRAM GELİŞTİRME HARİTALARI (İLKÖĞRETİM 4-5. SINIF)


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Dr. Veysi ERKEN
ISBN :
994.497.100.6
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2006
Sayfa Sayısı :
112
Ebat :
17 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Biçimsel eğitim sürecinin ilk ortaöğretim kademelerinde yeterli olmamakta birlikte din öğretimine yer verildiği bilinmektedir. Din öğretiminin kısıtlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıldığı ülkelerde din eğitim ve öğretimi problemli hâl alabilir. Özellikle ülkemizde din eğitim ve öğretimi büyük problemlerden birisidir. Muhteva, zaman, mekân ve süreler açısından hem ebeveyn hem de eğiticilerimiz bunun zorluğunu yaşamaktadır.

Bilinen husus çocuğun din eğitim ve öğretiminin gerçekleştirilmeye çalışıldığı biçimsel eğitim sürecinde öğretmenleri-mizin çektiği sıkıntıların had safhada olduğudur. Alanda tecrübesi olan bir eğitici olarak bunun pratiğini yaşamış durumdayım.

Bu nedenledir ki, bu çalışmada öğrenme-öğretme süreçlerinde meslektaşlarımıza katkı sağlamayı hedefledir. Başarı Allah’tandır.

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri