NASIL BİR İNSAN? “İNSAN YETİŞTİRME DÜZENİ”


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Dr. Veysi ERKEN
ISBN :
978.975.267.687.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2012
Sayfa Sayısı :
128
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..


Kişi ve toplum için hayati önem taşıyan insan yetiştirme,  bir süreç olarak hayatın tamamını kapsar. Ferdin niteliklerinde farklılaştırma meydana getirme faaliyetlerinin bütünü olarak algılanan insan yetiştirme sürecinin amaçlı, planlı ve programlı bölümüne “örgün ve yaygın”, kendiliğinden gerçekleşen kısmına kültürlenme veya “algın” eğitim denilir.
Bilim ve teknolojideki hızlı değişiklikler ve gelişmeler,  insanın hayatını temelden sarsmış ve değiştirmiş bulunmaktadır. Bu sarsılış ve bozulma yönündeki değişme, nesillerini değişmez evrensel ilkelere göre yetiştiremeyen toplumlarda daha fazla ortaya çıkmıştır.
Değişim ve gelişimin sonuçları sadece örgün ve yaygın eğitim alanını değil kültürel (algın eğitim) alanı da farklılaştırmıştır. 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri