NASIL BİR YÖNETİM?


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Dr. Veysi ERKEN
ISBN :
978.975.267.688.6
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2012
Sayfa Sayısı :
140
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

İnsanlığın başlanğıcından beri birey ve toplum için hayati önem taşıyan yönetim bir süreç olarak hayatın tamamını kapsar. Bireyin ve toplumun hayatını etkileyen, kolaylaştıran veya zorlaştıran yönetim bir süreç olarak varlığını devam ettirir.

Yönetim olgusu evrenseldir. İki kişi ortak bir amaç doğrultusunda belirlemiş oldukları hedefleri gerçekleştirmek üzere faaliyette bulunmalarıyla yönetim olgusu başlamış olur.

Bilim ve teknolojideki hızlı değişiklikler ve gelişmeler yönetim olgusunda farklılaşmalara sebep olmuştur. Değişmeler yönetim olgusunda bireyin ön plana çıkmasına neden olmuş buna ayak uyduramayan organizasyonlar varlıklarını daha zor sürdürür hale gelmişlerdir.

Bilim,iletişim ve teknolojideki gelişme ve bunların organizasyonları zorlaması yönetimin bireyin bir bütün olarak ele alınmasını, dolayısıyla bütün yönleriyle organizasyonda istihdamını zorunlu hale getirmiştir.

Yöneticiler artık bireyin sadece becerilerini esas almaktan uzaklaşmak durumundadır. Birey duygularıyla da vardır ve bunları organizasyona yansıtır. Yeni yönetim anlayışlarında duyguların en az beceriler kadar göz önünde bulundurulduğu görülür. Bunu başaramayan yönetimler organizasyonlarını başarısızlığa mahkûm ederler.

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri