TARİHTEN İZLER İLKÇAĞLARDAN MODERN DÖNEME


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Prof. Dr. Osman KÖSE
ISBN :
978.605.7501-7
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
864
Ebat :
17 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Disiplinler arası çalışmak demek, bilim insanının evrensel boyutlarda düşünmesi ve ürünlerini bu çerçevede ortaya koyması demektir. Metodolojik bir çalışma ile aklı çok yönlü çalıştırmak ise araştırmacının bilim dallarından en az birkaç tanesi ile mülâhaza etmesi anlamına gelir. Zira bilim insanı, ayrıntıda gizli olan evrensel yasaların işleyişini keşfetmeyi istemeli ve vaktini buna vakfetmelidir. Bu aşamada ise hiçbir disiplinin birbirinden bağımsız olamayacağı da ortaya çıkan önemli neticelerden biridir. Her bilim dalı kendi içerisinde müstakil bir yol çizerken aynı zamanda kendisini besleyen farklı bilimlerden de yararlanarak üzerinde bulunduğu yolu geliştirme ve değiştirme imkânına sahip olur. Dolayısıyla uluslar arası ya da ulusal ölçekte gerçekleştirilen her yeni buluş, sadece kendi alanını değil doğrudan ya da dolaylı olarak pek çok bilim dalını da etkiler ve bilim insanlarını yeni bakış açılarına sevk edecek bir ufuk açar.
Bu kitap ise “Tarih, Sosyoloji, Coğrafya ve Uluslararası İlişkiler” gibi alanlarda özgün çalışmalar yapan araştırmacı ve bilim insanlarının ortaya koydukları ürünleri bir araya getiren önemli bir kaynak kitap olarak karşınızda durmaktadır. Kendi alanında gerçekleştirilen yeni buluşlardan haberdar olmak isteyen ve farklı bilim dallarından yararlanarak yeni buluşlar ortaya koymak isteyen bilim insanları için bu eser, istifade edilmesi gereken önemli eserlerden biridir.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri