3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜ


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Fikri ATILBAZ
ISBN :
978.605.7501.12.7
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
56
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Kitap konferans olarak Uşak Üniversitesinde Türk Dünyası Topluluğuna anlatılmıştır. Akıcılığı ve bugünle ilinti kurulması hasebiyle 3 Mayıs 1944’ü Tarih Baba’nın ağzından anlattık. Amacımız bir başka bakış açısıyla o günkü Türkiye’nin haliyle anlatmaktı. Büyük ve tarihi olayı sadece kuru kuruya anlatmak istemedik
Yakın zamanda konu edilip, fitne, fesat çıkarılan isim değişikliği konusunu açıkladık. İstedik ki bu kitapçığı eline alan özellikle gençler bir çırpıda okusunlar. Herkes okusun. Sadece Türk Milli-yetçiliğine gönül vermiş kişiler okumasın. Dediğimiz gibi herkes okusun. Ve yaşananları iyi anla-sın ki, yabancı ideolojilerin esiri, tutsağı olmasınlar. İstedik ki her Türk aydını 3 Mayıs 1944’ü yeniden yaşasın ve bundan sonrada yaşatsın.
Bu olayda önemli yer teşkil eden olayın başlangıcı ve gidişatını belirleyen Başvekil Saraçoğ-lu’na yazılmış Hüseyin Nihal Atsız’ın “Açık Mektup 1 ve 2”si ile Reisicumhur İsmet İnönü’nün “19 Mayıs Nutku” kitapçığın içinde mevcuttur.
3 Mayıs 1944 Türk tarihi için önemli bir olaydır. Milliyetçi gençliğin neler yapabileceğini orta-ya koyması, milli olmayanları, gayrı milli olanları derinden sarsmıştır.
Herkes anlamıştır ki, ulu önder Mustafa kemal Atatürk’ün dediği gibi, değişmeyen, değiştire-medikleri şekilde “Türkiye Türklerindir”.


 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri