KUR’AN VE İNSANLIK


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.248.2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2011
Sayfa Sayısı :
168
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Kur'an-ı Kerim, âlemlerin Rabbi olan Allah(c.c.)'tan bir lütuftur. İnsanlara doğru yolu göstermek, hayatlarının her safhasında karşılaştıkları problemlere çözüm bulmak, evren, ölüm ve ölüm ötesi, yani gayb hakkında bilgi vermek için indirilmiştir.

İnsanoğlu ancak Allah(c.c.)'ın lütfu ile doğru yolu bulabilmiştir. Yarattıklarına sonsuz rahmeti olan Allah(c.c.) ilk insandan itibaren beşeriyeti vahiy ile şereflendirmiş, onlara hayatlarında yaşayacakları yolu göstermiş, bunun sonucu olan ölüm ve ötesine ilişkin gerçekleri haber vermiştir.

Bu açıdan Kur'an insan hayatını bütünüyle ihata eden bir kitaptır. İnsanlık ne zaman Kur'an'a dönmüş ve onu kendisi için rehber kabul etmişse en ileri medeniyete sahip olmuş, ondan ne zaman yüz çevirmişse dalâletin karanlıklarında yuvarlanmış durmuştur.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri