PROF.DR.MEHMET SARAY-MAKALELER-2


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.749.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2013
Sayfa Sayısı :
629
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
        Prof Dr. Mehmet Saray bilimsel çalışmalarını Türk tarihi ve kültürünün bütün olarak ortaya konulması gerektiği fikri üzerine bina eden değerli bir ilim adamıdır. Mehmet Saray, millî tarih şuurunun toplumda yerleştirilmesinin ancak bu yolla mümkün olabileceğini görmüştür.
 
        Bu itibarla Prof. Dr. Saray’ın eserlerinde coğrafî sınırların dışına çıkan, küresel bir Türk tarihi anlayışı hâkimdir. Nitekim Saray, çalışmalarını Türkiye tarihi ve Osmanlı Devleti’nin hüküm sürdüğü topraklarla sınırlamamış,  bütün Türk dünyasına eğilmiştir.

        Mehmet Saray’ın bir başka hususiyeti de, Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih anlayışına büyük önem vermesi ve onun açtığı yolda ilerlemeyi ilke edinmesidir.

        Bu kitap, Prof. Dr. Mehmet Saray’ın muhtelif periyodik ve eserlerde yayınlanmış makalelerini bir araya getiren 4 ciltlik çalışmanın ikincisidir

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri