KUTSAL KİTAP ANLAYIŞI (YAHUDİLİK,HIRİSTİYANLIK,İSLÂM,ÖRNEĞİ)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.9661.13.3
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2016
Sayfa Sayısı :
348
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Tarihte varlık göstermiş ve günümüzde varlığını sürdüren hemen hemen her dinin bir “kutsal metni/kitabı”bulunmaktadır. Kutsal kitaplar/metinler, dinlerdeki çeşitli anlayışların ve uygulamaların dayanak, çıkış noktasını oluşturmakta, dolayısıyla dinlerin temelini teşkil etmektedir. Bu bağlamda dinî anlayış ve uygulamaların daha iyi ve doğru anlaşılması, Kutsal kitapların iyi anlaşılmasını ve tanıtılmasını gerekmektedir. Ayrıca teknolojinin de gelişmesi ile dinlerin bir arada yaşadığı dönemde ve coğrafyada, dünyanın en çok bilinen ve birbirleriyle yakın ilişkileri olan dinlerin, en doğru şekilde tanımlanması ve anlatılması, onların kendi ilk kaynaklarından tanınması ile mümkündür. Dinlerin ilk kaynaktan daha doğru tanınmasına yardımcı olabilme ve Kutsal Kitap merkezli olarak aralarındaki benzerlikleri, ortak özellikleri ve ayrıldıkları noktaları vurgulama amacı ile kaleme alınan ve ikinci baskısı gerçekleştirilen Kutsal Kitap Anlayışı adlı eser; Dinler Tarihine, Türk Bilim Tarihine, Kültür Tarihine, Türk Milleti'nin “Dinî İnanış/Anlayış Kültürü”ne ve başka dinlere mensup insanların birbirini anlamasına katkı sağlayacaktır.

 

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri