Prof. Dr. Abdurrahman KÜÇÜK


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.2030.23.3
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
612
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Elinizdeki Türkiye'de Din,Dinler Tarihi ve Eğitim isimli kitap; eğitim-öğretimin hemen hemen her alanında ve her kademesinde bulunmuş bir eğitimcinin 50 yıllık bilgi, birikim, emek ve gayret mahsulü öngörülerini/önerilerini içermektedir. Bu kitap; Din ve Eğitim adıyla 2010 yılında yayınlanan kitap temel alınarak,yeni konular,yeni  ilaveler ile genişletilmiş ve yepyeni birkitap niteliği kazanmıştır.

Her millette olduğu gibi Türk Milleti indinde de “Din ve Eğitim” iki önemli öğedir. Biri diğeri ile beraber yürümekte ve birbirinin mütemmim cüzü olmaktadır. Bu iki öğe; Türk Kimliği'nin yanında varlığının, birliğinin ve geleceğinin oluşmasında önemlidir.

Elli yıllık sürede “Din,Dinler Tarihi ve Eğitim” ile ilgili yazılanların topladığı bu kitap; tedrici gelişmeler fark edilecek, tekrarlar olsa da “öz fikir”de çok aykırılık olmadığı, kendi içinde tekâmül olduğu görülecektir. Bu “ölçü”, bir ilim adamı için olduğu kadar, bir siyasetçi, bir bürokrat için de esas olmalıdır.

Din, Dinler Tarihi ve Eğitim eksenindeki yazılar; üç grup altında toplanmakta ve Türkiye'nin Din,Dinler Tarihi ve Eğitim-Öğretim ile ilgili önemli meselelerini gündeme taşımakta, sorunlar ve çözüm yolları ortaya koymaktadır. Bu yazılarda yer alan görüşlerin bir kısmı; ilgili kurum ve kuruluşlarca benimsenip uygulamaya sokulmuştur/sokulmaktadır.

Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim isimli bu kitapta; Türkiye'nin en temel ve önemli meselesi olan eğitim-öğretim konusunda, ilgi, istek, ihtiyaç ve yetenek göz önünde bulundurularak kaliteli eğitim-öğretim sunmanın, sınavsız yüksek öğretime geçmenin şifreleri de yer almaktadır.

Aklın, bilginin,birikimin, tecrübenin, “ölçü ve orta yol”un ürünü bu kitapta herkes kendisi için de mesajlar bulacaktır.

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri